TRIGLAV KRANJ
ČLANI ZA LAS PREKRATKI PROTI KOPER PRIMORSKI

KOPER PRIMORSKA - ECE TRIGLAV 77:70
(16:10, 20:28, 20:22, 21:10)

Na prvi gostujoči tekmi v sezoni je članom nasproti stala ABA ligaška ekipa Koper Primorska. Domačini so tako kot naši fantje v tekmo vstopili motivirano, saj so v tej sezoni še brez zmage (tako v slovenski ligi, kot tudi v ABA ligi) in po 1. četrtini je na semaforju kazalo 16:10 v prid domačinov. V 2. četrtini pa so naši fantje vztrajno nižali prednost domačinov in do konca četrtine prešli v vodstvo z rezultatom 36:38.

V 2. polčasu so bili večino časa v prednosti Triglavani, vendar so bili igralci Koper Primorske bolj zbrani v zaključku tekme, kjer se je najbolj poznala odsotnost najstarejšega igralca Triglava Dejana Milašinovića in prvega organizatorja igre. V zadnjih 3 minutah tekme je ekipa Koper Primorske namreč naredila delni rezultat 10:2 in slavila svojo prvo zmago. Naši fantje pa bodo svojo prvo zmago v 1.SKL v tej sezoni lovili proti Hopsem iz Polzele v ponedeljek 19.10. ob 20:00 v ŠD Planina. Prenos tekme si boste neposredno lahko ogledali na Sportklubu.

Mejo 10 točk so tokrat presegli Andrej Stavrov ( 18 točk, 3 asistence in 2 skoka), Rade Rodič ( 14 točk, 10 skokov), Lovro Urbiha ( 11 točk, 6 skokov) in Grega Kuralt ( 10 točk, 3 skoke in 2 asistenci). Kapetan Gaber Ožegovič pa je bil s 6 asistencami najboljši podajalec ekipe, katerim je dodal še 7 točk, 5 skokov in 2 pridobljeni žogi.

Omenjati velja tudi, da Triglavani nastopajo z izjemno mlado ekipo. Na trenutke so bili na igrišču fantje v povprečju mlajši od 20 let.