ČLANI V POLZELI DOSEGLI PRVO ZMAGO V SEZONI

HOPSI POLZELA - ECE TRIGLAV 67:70
(24:16, 11:18, 14:20, 18:16)

STATISTIKA

POSNETEK TEKME

Prva četrtina je bila v znamenju domačinov, ki so na igrišču izgledali veliko bolj odločni in sproščeni kot ekipa Triglava. Njihova prednost ob prvem večjem odmoru je bila 9 točk, rezultat pa 24:15. Tudi uvodnih pet minut druge četrtine je pripadlo Polzelčanom, saj so prvič na tekmi povedli z dvomestno razliko. Tako je semafor po petnajstih minutah prvega polčasa pokazal rezultat 30:19 v korist domačinov. Nato pa je sledila bliskovita reakcija naših fantov. S čvrsto, kolektivno in pametno obrambo so razorožili nasprotnika pri doseganju lahkih košev, medtem ko je voz v napadu povlekel kapetan ekipe Gaber Ožegovič, ki je z osmimi zaporednimi točkami našo ekipo vrnil v igro. Rezultat ob polčasu je bil tako 35:34 za gostitelje. V drugem polčasu smo spremljali srdit boj na obeh straneh igrišča. V petindvajseti minuti je Stavrov zadela za našo največjo prednost na tekmi, 39:47. Toda Hopsi iz Polzele se niso predajali. Odgovorili so z delnim izidom 5:0 in tako dali vedeti, da bo šlo na nož vse do konca tekme. V zadnjo četrtino smo vstopili s prednostjo petih točk, rezultat je bil 49:54. Triglavani so kontrolirali rezultat vse do osemintridesete minute, ko so po dolgem času ponovno prevzeli vodstvo domačini z rezultatom 62:61. Izgledalo je, ko da našim fantom primanjkuje moči ob zaključku tekme, toda zgodil se je Rade Rodić! Ko je bilo najbolj potrebno je zadel dve trojki zapored in povedel svojo ekipo minuto pred koncem srečanja do prednosti petih točk, 62:67. Po minuti odmora domačega trenerja so Polzelani ekstremno hitro prišli do novih točk. Sledila je igra prostih metov, kjer pa je naš kapetan ekipe ohranil mirne živce in zmaga je odšla v Kranj. V naši ekipi so točkovno izstopali trije igralci in sicer Gaber Ožegovič 19 točk, Rade Rodič 15 točk in Andrej Stavrov 10 točk. Toda pohvale gredo prav vsakemu igralcu! To je bila sploh prva zmaga Triglava na parketu v tej sezoni, če odštejemo zmagi proti Primorski za zeleno mizo. Bila je pa tudi prva zmaga po 13-ih letih ko smo nazadnje nastopali v 1.SKL. Iskrene čestitke igralcem in strokovnemu štabu!