KOŠARKARSKI KLUB
TRIGLAV KRANJ
Člani ugnali Parklje

V prestavljeni tekmi 1. kola 2. SKL je Triglav v domači dvorani ugnal Parklje in tako izboljšal število zmag na 4.

Domači so tekmo začeli medlo, kar so ljubljančani znali izkoristiti ter na koncu prve četrtine, s trojko ob sireni, povedli za 5 točk (12:17). Tudi v nadaljevanju so boljšo igro kazali gostje kar jim je sredi druge četrtine prineslo njihovo najvišje vodstvo na tekmi (16:27). Sledila je minuta odmora na zahtevo domačega trenerja Fartka po kateri so se naši fantje zbrali ter z delnim izidiom 24:8 odšli na odmor s prednostjo petih točk(40:35).

Triglav je za razliko od prvega polčasa, v drugega vstopil precej bolj zbrano ter bil vseskozi v prednosti. Na začetku zadnje četrtine so domačini povedli že z dvomestnim številom točk (56:46), a se Parklji niso predali ter z dvema zaporednima trojkama hitro znižali zaostanek na vsega štiri točke (56:52), kar je pomenilo, da nas ponovno čaka razburljiva končnica.

Še enkrat več so bili naši fantje v končnici tekme bolj zbrani od nasportnika ter ohranili neporaženost na domačem parketu. Pri naših je bil najbolj učinkovit Zdolšek z 29 točkami, pri gostih pa Urbas s 23.

Člane naslednja preizkušnja čaka že v nedeljo 18.11, ko gostujejo v Medvodah.

ECE TRIGLAV 70 - 67 PARKLJI (12:17, 28:18, 16:11, 14:21)