KOŠARKARSKI KLUB
TRIGLAV KRANJ
Mladinci za 3. mesto v Sloveniji

V četrtek se je v Novem mestu pričel zaključni turnir za mladince. Naši fantje so se v četrfinalu pomerili proti ekipi Ljubljane ter jih gladko odpravili z rezultatom 79:41.

Na začetku tekme je bilo začutiti nekaj nerovoze pri naših fantih, saj so dopustili ekipi Ljubljane delni izid kar10:0. Po minuti odmora so se hitro zbrali, zaigrali precej bolje tako v obrambi kot v napadu in z delnim rezultatom 15:0  uvodno četrtino zaključili v vodstvu. Druga četrtina se je začela po naših želja. Naši fantje so hitro ušli na lepo prednost 7 točk, vendar so z nekaj napakami dopustili nasporniku da se vrne ter na odmor odšli s 3 točkami prednost. Ko pa se je pričel drugi polčas smo na igrišču videli povesem drug obraz naše ekipie ki je povesem nadigrala svoje nasprotnike ter se zasluženo gladko uvrstila v polfinale državnega prvenstva.

ECE TRIGLAV - LJUBLJANA 79:41 (15:13, 15:14, 24:12, 25:2)

Sočak 21, Stavrov 13, Lotrič 12; Bohinc 15, Sovre Nemanič 10, Kostrevc 9.

STATISTIKA

Naslednji dan je sledil polfinale katerega so naši mladinci odigarli proti domači Krki. Naši fantje so ponovno pričeli zaspano, kar so domačini s pridom izkoristili vse do konca prvega polčasa ko pa so se vendarle znebili krča ter se pred koncem 1. polčasa približali vse na točko zaostanka. Drugi polčas se je nadaljeval po naših željah saj smo prišli do prvega vodstva na tekmi sredi 3. četrtine. Obetala se nam je napeta končnica, vendar pa so naši fantje na začetku zadnje četrtine povsem popustili ter dopustili Krki da se odlepi. Novomeščani so si zmago priigrali med 31. in 36. minuto, ko so naredili delni niz 11:0 in prednost s 5 povečali na 16 točk. Tekmo so potem mirno pripeljali do konca in naši fantje so na koncu žal morali priznati premoč nasprotniku.

KRKA - ECE TRIGLAV 71:54 (17:11, 18:21, 18:16, 18:6)

Škedelj 16, Vidrih 13, Jančar Jarc 11; Sočak 17, Lotrič 14, Kuralt 7.

STATISTIKA

V nedeljo se bodo naši fantje on 10:00 borili za 3. mesto v državi proti ekipi KOŠ Primorske. Tekmo si boste lahko ogledali v spletnem prenosu na KZS.si