KOŠARKARSKI KLUB
TRIGLAV KRANJ
Člani po podaljšku klonili proti Celju

Članska ekipa Triglava se je v 9. kolu 2. SKL odpravila v goste k ekipi Celja, ki je bila po izjemno napeti in izenečeni tekmi boljša po podaljšku.

Tekmo so bolje začeli naši fantje ter imeli v prvi četrtini vse vajeti igre v svojih rokah ko je Vojičić po hitrem proti napadu povišal prednost Triglavanov že na 9 točk (13:22). Tudi v nadaljevanju domačini niso našli odgovora na igro naših fantov, ki so po nekaj dobrih obrambnih posestih svojo prednost še povišali na 15 točk sredi 2. četrtine (24:39). Ob koncu prvega polčasa so Celjani le zaigrali bolje ter se na račun nekaterih napak Triglava pribljižali na vsega 6 točk zaostanka pred 2. polčasom (37:43).

Drugi polčas se je začel povsem po željah domačinov, ki so z delnim izidom 11:2 povedli za 4 točke (49:45). Sledila je minuta odmora na zahtevo Tomaža Fartka po kateri so se Kranjčani ponovno zbrali ter uspeli izničiti prednost Celjanov. V zadnji četrtini sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, v boljši poziciji za zmago v zadnjih minutah pa so bili domačini, ki so minuto pred koncem srečanja vodili za 2 točki (80:78). Triglavani so ostali zbrani ter po košu kapetana Vojičića uspeli izsiliti podaljšek v katerem pa jim je žal zmanjkalo moči za boljši končni izid.

CELJE 99 - 88 ECE TRIGLAV (16:22, 21:21, 19:13, 24:24, 19:8)

Vojičić 29, Lotrič 14, Kuralt 10

Statistika

Naslednja tekma Triglavane čaka v soboto 15.12, ko bodo v domači dvorani gostili Plamo Pur.