KOŠARKARSKI KLUB
TRIGLAV KRANJ
ČLANI PO INFARKTNI KONČNICI Z ZMAGO PROTI PORTOROŽU

ECE TRIGLAV – PORTOROŽ 104:89 (19:20,24:14,14:20,15:18, 12:12, 20:5)

Varovanci Tomaža Fartka so v soboto 15.2. v domači dvorani ŠD Planina pričakali ekipo Portoroža. Tekma se je pričela izenačeno in nihče si do konca četrtine ni priigral očitne prednosti. Podoben potek smo lahko spremljali tudi v drugi četrtini vse do zadnje minute, ko so domačini naredili delni izid 6:0 in se oddaljili na 9 točk prednosti (43:34). V drugem polčasu pa so gostje izničili prednost in pred zadnjimi 10 minutami smo vedeli, da bomo spremljali napeto tekmo. V zadnji četrtini so domačini znova pobegnili na 10 točk razlike 64:54, vendar se gostje niso predali in 4 minute do konca povedli z 2 točkama prednosti 67:69. Varovanci Tomaža Fartka pa so tudi na ta nalet gostov znali odgovoriti in 10 sekund do konca tekme je rezultat kazal 72:69 za ECE Triglav. Takrat je bila nad Adinom Kavgičem storjena osebna napaka in dodeljena sta bila prosta meta. Prvi prosti met je zadel, drugega pa zgrešil in ob nezbrani domači obrambi so prišli do skoka v napadu in koša, rezultat je bil tako poravnan 72:72 in sledili so podaljški. V podaljšku so si gostje priborili prednost 9 točk, vendar tudi to ni zadostovalo, saj je ECE Triglav do konca podaljška prednost izničil in Gaber Ožegovič je imel prosta meta za zmago. Prvega je zadel in rezultat je bil 84:84, pri drugem prostem metu pa je bil neuspešen. Priča smo bili še drugemu podalšku, ki pa je povsem pripadel domači zasedbi ECE Triglava, ki so na koncu zasluženo slavili z rezultatom 104:89.

Najbolj razpoložen košarkar domače zasedbe je bil Gaber Ožegovič s 36 točkami in 9 skoki, sledili pa so mu Marko Pajić (17 točk, 13 skokov), Grega Sajevic (13točk, 7 asistenc) in Rok Jakobčič(11 točk, 14 skokov, od tega kar 9 v napadu).

Naslednja članska tekma pa bo v soboto 29.2. v Celju.